Menu Sluiten
lilian hak reset front

Lilian Hak

Reset

Eigen Beheer

Hoewel geen jazz in de strikte zin van het woord, is het toch passend om op deze plaats een paar alinea’s te wijden aan Reset. Reset is  nieuwe album van de Utrechtse zangeres, producer, songwriter en componist Lilian Hak. Zoals wel vaker in dit genre het geval is, overschrijdt de muziek van Hak alle grenzen. Wie Reset aandachtig beluistert, en dat is aan te raden, hoort invloeden uit pop, indie, avant-garde, film noir, nachtclubmuziek en jazz. Het is natuurlijk te prijzen als iemand bij het maken van haar muziek zich niet laat leiden door grenzen, maar door wat het hart ingeeft. In dat opzicht heeft Hak al een oeuvre geschreven waarvoor louter bewondering past. Eigenaardig dat het een tikje onder de radar is gebleven, of heb ik iets gemist?

Hoe het ook zij, Reset, inmiddels het vijfde album van de Utrechtse, is een even spannend als afwisselend album. De muziek is filmisch, en beweegt zich tussen invloeden van Grace Jones en Serge Gainsbourg, tussen glamour-pop en verfijnde jazz. Een song als I Will Ever Be Your Head heeft een decadente new wave-toets, de door piano gedragen ballad Hello Stranger straalt diepe melancholie uit, en Last Song heeft een clubby, Grace Jones-achtige feel. Gastmuzikanten zijn onder meer Bert van den Brink (accordeon), Erik  Rutjes (gitaar/pedal steel), Vera van der Bie (viool), zangeres iET en drummer Nicky Hustinx (drums). Wat alle elf tracks samenbindt is niet alleen de warmbloedige sfeer, maar ook de onberispelijk geraffineerde productie, die het luisteren naar Reset tot een verfijnd genoegen maakt.

Dietmar Terpstra

Deel bericht

Laatste recensies

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »

Bugge Wesseltoft

Am Are Jazzland Recordings  Toetsenist Bugge Wesseltoft is altijd op zoek naar het experiment. Drie jaar na soloalbum Be Am komt hij met Am Are.

Lees verder »

Efraïm Trujillo

Heroes ZenneZ Records Tenorsaxofonist Efraïm Trujillo brengt met Heroes een geweldig eerbetoon aan zijn illustere voorgangers als Gato Barbieri, Stan Getz en John Coltrane. Geen tribute, maar

Lees verder »

Gerald Clayton

Ones & Twos Blue Note The Bronx, New York was een halve eeuw geleden de bakermat van een muziekrevolutie. Dj’s gingen platenspelers niet meer alleen

Lees verder »