Menu Sluiten
Kavita Shah

Kavita Shah

Cape Verdean Blues
Folkalist /Xango

Jazzzangeres Kavita Shah is van Indiase afkomst en zingt op Cape Verdean Blues in het (Kaapverdisch) Creools. Ze doet dit bekwaam, nadat ze zich op het Kaapverdische eiland São Vicente heeft verdiept in de mornas en coladeiras van Cesária Evora. De albumtitel verwijst naar het album van pianist Horace Silver uit 1965, hij had Kaapverdische roots. Shah werkt op dit album samen met gitarist Bau en percussionist Miroca Paris.

Eerste track is Angola, met sprankelend gitaarspel van Bau en Paris op percussie. Prachtig is Joia, een lied als ode aan Kaapverdische vrouwen. Shah zingt verschillende morna’s en ook een mix van coladeira met Braziliaanse ritmes. De Braziliaanse invloed op Kaapverdische muziek is op Flor De Lis goed te horen. Heel anders is Chaki Ben een Indiaas lied, gezongen in Shahs moedertaal op het Kaapverdische kola sanjon-ritme, gespeeld door Paris. Vervolgens is die te horen in Evora’s beroemdste lied Sodade. De slottrack Cape Verdean Blues is melodisch heel anders dan de oorspronkelijke versie want zonder gitaar, piano en saxofoon zoals bij Horace Silver. Het is een bijzondere afsluiting van een fraai album.

Rik van Boeckel

Deel bericht

Laatste recensies

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »

Bugge Wesseltoft

Am Are Jazzland Recordings  Toetsenist Bugge Wesseltoft is altijd op zoek naar het experiment. Drie jaar na soloalbum Be Am komt hij met Am Are.

Lees verder »

Efraïm Trujillo

Heroes ZenneZ Records Tenorsaxofonist Efraïm Trujillo brengt met Heroes een geweldig eerbetoon aan zijn illustere voorgangers als Gato Barbieri, Stan Getz en John Coltrane. Geen tribute, maar

Lees verder »

Gerald Clayton

Ones & Twos Blue Note The Bronx, New York was een halve eeuw geleden de bakermat van een muziekrevolutie. Dj’s gingen platenspelers niet meer alleen

Lees verder »