Menu Sluiten
hoes

Albumrecensie: Eric Vloeimans’ Hotspot

Pinkie Binkie is het nieuwe album van Eric Vloeimans’ Hotspot vol spelvreugde.

De genre-aanduiding world/jazz/fusion bij deze recensie is te beperkt. Dat is geen nieuws voor de muziekliefhebbers die Eric Vloeimans een beetje volgen. En dat is  ook precies de bedoeling van de trompettist: ‘Ik maak muziek voor miljoenen, ik heb ze alleen nog niet allemaal bereikt.’ Zo zei hij bij gelegenheid.

Op Pinkie Binkie treedt Vloeimans met zijn band (Jerôme Hol, gitaar, Sjoerd van Eijck, keys, Phaedra Kwant, bas en Pascal Vermeer, drums) zo ver mogelijk buiten de gebaande paden. Het titelnummer is nog tamelijk bezonken. Daarna breekt de muzikale pleuris uit met Ode To My Balkan Friends. Om tot een furieus vroeg hoogtepunt te komen in Jean-Pierre In The Caribean, waar Van Eijck en Hol om beurten fijn tekeer mogen gaan. Het is een kleine greep uit dit in LantarenVenster, Bimhuis en Paard opgenomen dubbel-livealbum waarop spelvreugde hoogtij viert. Onder de kerstboom ermee!

Tekst: Dietmar Terpstra

Deel bericht

Laatste recensies

Butcher Brown

Letters From The Atlantic Concord Jazz/V2 Butcher Brown omschrijft zichzelf als ‘hip-hop Mahavishnu’, een moderne 21ste-eeuwse erfgenaam van jazzrockformaties uit de jaren 70 als Mahavishnu

Lees verder »

Joep van Rhijn

Between Fact & Fiction Eigen beheer Trompettist en bugelspeler Joep van Rhijn heeft een nieuws album: Between Fact & Fiction. Dit project is een samenwerking met de

Lees verder »

Buddy Guy

This Is Buddy Guy! Craft Recordings/Concord In 1968 tekende Buddy Guy bij Vanguard en bracht er zijn tweede studioalbum A Man And The Blues uit.

Lees verder »

Bugge Wesseltoft

Am Are Jazzland Recordings  Toetsenist Bugge Wesseltoft is altijd op zoek naar het experiment. Drie jaar na soloalbum Be Am komt hij met Am Are.

Lees verder »